Формування завдань вітчизняної культурної політики знаходиться на рівні XIX ст, тому українські митці, культурні діячі й інтелектуали мають виробити спільну культурну національну політику. Таку думку висловив директор Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна" Андрій Єрмолаєв під час дискусії про роль культурної дипломатії у створенні міжнародного іміджу України, яка відбулася в Американському Домі.
"Надзвичайно критична ситуація сьогодні з внутрішньою дипломатією, з внутрішнім культурним простором. Оскільки сьогодні суспільство, яке завжди хизувалося своїм рівнем освіти, не має розвинутого культурного медіа-простору, не має національно-культурного каналу, не має сучасної електронної бібліотеки, яка б дозволила зробити надбанням кожної людини і музеї і сучасні виставки", - сказав він
За його словами ці культурні напрямки мають розглядати як національні проекти. "І я з жалем і подивом слідкую за тим, як зараз формуються завдання культурної політики. Це, перепрошую, XIX століття. Ми повинні знайти не тільки формулу підтримки проектів. Ми маємо поза державою виробити спільну культурну національну політику. І тут ми повинні бути надійними партнерами", - переконаний директор Інституту "Нова Україна".
Він наголосив, що один з головних викликів нашого часу - це здатність суспільства, її інтелектуальної, творчої еліти відображати в своїх творах проблеми і давати на них відповіді, які сьогодні потрібує наше суспільство. На його думку, проблема, яку переживає наше суспільство і весь глобалізований світ – це та брехливість і дволикість світу. "Ми чуємо одне, прислухаємось до іншого, а в реальному житті відбувається третє. Якщо політики дуже вразливі до цієї хвороби дволикості, то митці - як оголені, їх продукти, їх думка прозора. Питання тільки в тому як навчити людей, допомогти їм бачити оцю правду життя", - зазначив Андрій Єрмолаєв.
Він наголосив, що сьогодні саме культурні діячі і митці стають авангардом, який допомагає і людству і кожній конкретній спільноті пізнавати і розв'язувати свої конкретні проблеми. "Нова реальність світу полягає у тому, що інтелектуал, митець, художник, режисер може впливати на історичний процес не меншою, а можливо й більшою мірою, ніж найвпливовіші політики", - сказав директор Інституту "Нова Україна".
"Будь-яка країна світу, коли вона відстоює свої інтереси – вона намагається просувати своє локальне в глобальному, але якщо це стосується культурного продукту, то це глобальне в локальному. Це – здатність конкретної спільноти відобразити свої спільні цінності в певному творі. У цьому універсальність мистецтва", - наголосив Андрій Єрмолаєв.
Нагадаємо, успішним прикладом культурної дипломатії у створенні міжнародного іміджу України стала виставка відомого українського сучасного художника Віктора Сидоренко, яка проходить протягом червня-жовтня у Центрі Вудро Вілсона у Вашингтоні.
Вперше митець з України представив свій проект "Пам'ять про несвідоме" у Центрі Вудро Вілсона, який є одним з провідних аналітичних центрів світу. Проект проходить за підтримки Інституту Кеннана при Центрі Вудро Вілсона та Міністерства закордонних справ України, Інституту стратегічних досліджень "Нова Україна" та компанії "Люм'єр Фарма".
Коментарі