Українка Анна покинула сферу туризму і переїхала з Києва в турецьке місто Ізмір. Жінка отримує зарплатню від свого чоловіка за хатню роботу і веде блог, в якому розповідає про особливості життя в країні та особливості.
Що б працювати в Туреччині потрібно зробити робочу візу. Для отримання візи спочатку повинні отримати дозвіл на роботу. Є 3 етапи:
"Короткостроковий дозвіл видається на 1 рік. По закінченню терміну можна продовжити ще на 3, але без зміни роботи. Через 3 роки можете продовжити ще раз з дозволом зміни місця роботи, а ось спеціальності-ні. Постійний дозвіл на роботу видається лише тим іноземцям, які пропрацювали в Туреччині не менше 6 років або проживають в Туреччині 8 і більше років офіційно. Після 5 років проживання в країні ви можете відкрити власний бізнес, вам видадуть дозвіл на роботу. Ну і нелегальна робота, яка може бути досить недовгою", - розповідає Анна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українка проводить винні екскурсії в Італії
В Туреччині у першу чергу ті, хто обслуговує сферу послуг: майстри манікюру, перукарі, боровісти, візажисти, косметологи, флористи, фріланери і спеціалісти з туризму, але лише в туристичних містах.⠀
"Бугалтерам, юристам, медикам, викладачам та архітекторам досить складно підтвердити диплом. Для цього потрібно вивчити турецьку мову і здати відповідний екзамен", - каже українка.
Брати на роботу іноземців не хочуть через великі страховки, в місяць близько $100 і більше.
"Працевлаштовуватись в готель через агентства потрібно, коли ще перебуваєте в Україні. Оформляють на роботу тільки в країні проживання здобувача", - каже Анна.
Ольга Хамчук з Тернополя переїхала у штат Нью-Джерсі в США. Дівчина розповіла про заробітки і витрати в країні та про те, чому тут потрібно мати власне авто.
Коментарі