Затримка військової допомоги від Заходу може вже у березні спричинити дефіцит боєкомплектів для систем протиповітряної оборони в Україні.
Ймовірно, саме через це Росія посилила свої повітряні атаки останнім часом. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
За словами аналітиків, дефіцит зенітних ракет в Україні дозволить окупантам агресивніше завдавати ударів по українських військах та прифронтових містах.
Зокрема, видання The New York Times у статті від 9 лютого повідомило, що, за оцінками американських чиновників, українські запаси ракет ППО можуть закінчитись вже у березні.
Українські джерела також попередили, що ЗСУ стикаються з "критичною нестачею" ракет протиповітряної оборони, оскільки затримки із західною допомогою продовжують змушувати Україну накопичувати матеріальні засоби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп зробив нову заяву про допомогу Україні
"Російські війська регулярно тиснуть на обмежену систему протиповітряної оборони по тилових районах України, завдаючи ударів російськими ракетами і безпілотниками, в поєднанні з іранським та північнокорейським озброєнням. Таким чином РФ намагається змусити українські війська витрачати ракети протиповітряної оборони, а також передислокувати системи ППО подалі від лінії фронту", - йдеться у повідомленні.
Аналітики зазначають, що РФ дещо знизила авіаційну підтримку наземних операцій на всьому театрі бойових дій через збиття російських винищувачів у Херсонській області в грудні 2023 року. А також знищення 14 січня літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50.
Разом з тим інтенсивні удари та тиск на повітряний щит України змушують ЗСУ передислоковувати засоби ППО, які раніше могли стримувати російську тактичну авіацію, що діяла вздовж фронту і в російському тилу.
У січні 2024 року російська авіація активізувала операції з підтримки російських наступальних операцій на сході України, особливо поблизу Авдіївки. Це свідчить про те, що "обмежені запаси українських зенітних ракет можуть давати російській авіації більше можливостей для нападу".
В ISW припускають, що критична нестача українських зенітних ракет може дозволити російським військам використовувати ближче до нинішньої лінії зіткнення в Україні та за її межами у більших масштабах літаки, особливо пілотовані, які несуть важче корисне навантаження.
"Російські військові ще не проводили послідовних широкомасштабних авіаційних операцій на підтримку власних наземних наступальних операцій в Україні, а інтенсифікація російських авіаційних операцій у великих масштабах, становила б істотну загрозу для країни", - зазначають в ISW.
Вночі проти 11 лютого російські окупанти вчергове атакували Україну ударними дронами.
Ворог випустив 45 БпЛА типу Shahed-136/131 з районів Балаклави та мису Чауда в тимчасово окупованому Криму. У результаті бойової роботи сили ППО знищили 40 дронів.
Коментарі