Кількість українців, які побували в Туреччині в першому півріччі 2009, склало 248,7 тис. чоловік, що на 21,7% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Такі дані наводить PR-агентствоStarget з посиланням на дані Міністерства культури і туризму Туреччини за перше півріччя 2009 року.
"Дійсно, зменшилася в порівнянні з минулим роком кількість українців, які відвідали Туреччину. Це викликано складним економічним станом в Україні, девальвацією національної валюти, зниженням добробуту населення і ділової активності в цілому, - відзначив аташе з питань культури і інформації Посольства Туреччини в Україні Ахмет Чанга.
За його словами, природно, в даних умовах, як рядові українці, так і компанії з обережністю відносяться до витрат, зокрема на ділові поїздки і відпочинок. "Ймовірно, вони скоротять кількість поїздок, їх тривалість, але все таки дозволять собі літній відпочинок. Тому ми упевнені, що кількість українських туристів, що відвідали Туреччину в липні-серпні, зросте", - додав він.
Разом з тим, згідно з даними турецького відомства, в цілому економічна криза не зробила істотного впливу на туристичний ринок Туреччини.
"Цього року значно збільшилася кількість європейців, що вибирають Туреччину для відпочинку, що дозволило зберегти загальний туристичний потік в країну на колишньому рівні", - розповідає А.Чанга.
Так, за даними Мінкультури і туризму, за 6 місяців цього року Туреччину відвідало 10 590 631 людина, що всього на 0,9% менше, ніж минулого року. Причому більше 57% поїздок (5 981 877) було здійснено в травні-червні.
Близько 80% туристичного потоку країни в період з січня по червень включно припало на 4 міста: Стамбул - 30,82% (або ~ 3,265 млн. осіб), Анталія - 28,84% (або ~ 3,055 млн. осіб), Едірне - 9,84% (або ~ 1,04 млн. осіб) і Мугла - 8,43% (або ~ 0,89 млн. осіб).
Традиційно найбільший попит Туреччина має у жителів Німеччини і Росії: на їх частку в першій половині року припало 15,89% і 9,47% від загального туристичного потоку відповідно. На третьому місці розташувалася Велика Британія - 8,07%. Далі слідують Болгарія, Грузія, Іран, Нідерланди, Франція, Греція і США.
За матеріалом Интерфакс-Украина
Коментарі