Зарплати у 24% українців за півроку виросли, пише "Сегодня". Правда, не у всіх - похвалитися збільшенням окладів можуть програмісти, маркетологи, рекламісти і медики. У 20% офісних співробітників (переважно - у працівників сфери послуг, будівництва та торгівлі) зарплати впали.
У решти 56% працівників, згідно з опитуванням hh.ua, ставки з початку року ніяк не змінилися. Хоча найчастіше українці працюють навіть без обіду: 17% зізналися, що у них немає перерви під час робочого дня, а перерва кожного другого співробітника триває менше години. Загалом же 95% офісних співробітників хоч раз працювали під час перерви, а стандартна година на обід або відпочинок є тільки у 45% людей.
Проблеми в українців і з відпусткою: 95% респондентів відривали від відпочинку заради роботи, і лише 3% опитаних можуть відключити телефон і забути про свою роботу. Кожен другий офісний працівник стикається з труднощами при бажанні отримати відпустку, 40% опитаних не завжди можуть взяти відпустку тоді, коли хочуть, а кожному 10-му його не сплачують. І тільки кожен десятий українець може відпочити належні 3 тижні або місяць (більше третини взагалі відпускають максимум на тиждень). ]
Українці часто погоджуються на завідомо важкі умови роботи, визнає Ганна Шкапа, hr-меденжер одного з великих українських банків.
"На це людей штовхає потреба. Але я вважаю, більше користі фірмі приносить робота з розміреним графіком. Ну або людина переробляє, тому що закохана у свою роботу".
У молодих фахівців з відпочинком складається по-різному.
"Перерва на обід є. Але у відпустку відпускають дуже неохоче, і всього на 14 днів. Причому ти завжди повинен бути на телефоні, ще краще - в скайпі, щоб начальство могло поставити запитання, - каже 22-річна гейм-дизайнер Катерина. - А на попередній роботі начальник міг зателефонувати мені із завданням в 11 вечора. Пішла, бо неможливо ".
"А я спокійно можу піти на годину на обід, хоч додому поїхати. А можу за 15 хвилин поїсти і далі працювати. Проблеми не бачу. На відпустку теж сподіваюся", - каже 25-річний веб-розробник Сергій.
Коментарі
12