Рівень політичної нестабільності в світі за два роки значно зріс, свідчать дані журналу The Economist..
Зі 165 країн, представлених у рейтингу журналу The Economist, в 151 політична ситуація погіршилась, в 12 – залишилася на попередньому рівні, і лише Узбекистан та Сейшельські острови продемонстрували покращення.
Політична стабільність України минулого року також погіршилась, в рейтингу країна опинилася на 16-му місці, між Еквадором та Бангладеш.
Для порівняння, сусідні Росія, Білорусь і Польща зайняли 65-е, 124-е і 136-е місця відповідно.
"Україну порівнюють зі східноєвропейськими країнами"
Німецький політолог Олександр Рар пояснює, що до України пред"являються великі вимоги. "Україна потрапила у свого роду пастку - її порівнюють зі східноєвропейськими країнами, які дуже швидко прийняли кодекс поведінки європейської цивілізації, створили політичну систему", - констатує Рар.
Як і два роки тому, найбільш політично нестабільною державою експерти назвали Зімбабве. Далі йдуть Чад, Камбоджа та Судан. Ірак, що минулого року займав другу позицію, в цьому опустився на 6-е місце, хоча індекс нестабільності залишився на рівні минулого року.
Найбільш стабільними з політичної точки зору названі Фінляндія, Швеція, Данія, Норвегія та Канада.
Індекс політичної нестабільності оцінювався за десятибальною системою – чим вищий індекс, тим нижчий рівень політичної стабільності.
В основу такого індексу дослідники положили 12 соціально-політичних та 3 економічних показники.
Експерти прийняли до уваги фактори довіри до влад, росту ВВП на душу населення та безробіття тощо.
За матеріалом Дело
Коментарі