За 6 років країна не створила системи державних органів, що вироблял би політику щодо Криму.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить директор державного підприємства "Медичні закупівлі України" Арсен Жумаділов.
"Немає якісної аналітики про стан справ на півострові, взаємодії з місцевим населенням і тими, хто виїхав. Коли немає інституцій, повинні працювати персоналії. Та питання Криму нині нe пріоритет для влади. На жаль, немає кому рухати. Тому це просто розмови з використанням слова "міжнародний", – вважає чиновник.
У березні прем'єр Денис Шмигаль казав, що неподання води на півострів призведе до гуманітарної катастрофи. Але забезпечення прав громадян на анексованих територіях - відповідальність держави-окупанта, за міжнародним правом, нагадує Арсен Жумаділов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конфлікт на 6 млрд грн: чому МОЗ блокує прозорі медичні закупівлі
"Росія має піклуватися, щоб у жителів Криму була вода. У політичному сенсі ми можемо піти на це, але тільки в обмін на звільнення півострова.
Москва має зрозуміти: Крим - це валіза без ручки, яку неможливо нести. І повернути його. Розрахуватися за екологічну катастрофу на півночі півострова, занедбання Південного берега, незаконну конфіскацію державного та приватного майна, компенсувати порушені права людей", - додає чиновник.
Повне інтерв'ю з Арсеном Жумаділовим читайте у журналі "Країна" від 9 червня.
На території Криму перебувають 32,5 тис. кадрових російських військових, сухопутне угруповання Збройних сил Російської Федерації у Криму складається з 11,5 тис. особового складу.
Коментарі