Найважливіша галузь в українській харчовій промисловості може стати конкурентноспроможною на європейському ринку. Незважаючи на "молочну війну" з Росією, українські виробники запевняють, що вітчизняна молочна продукція відповідає найвищим європейським стандартам.
Про це говорили учасники круглого столу, який відбувся в переддень V Всеукраїнського молочного конгресу.
"Я закликаю вітчизняні ЗМІ не акцентувати увагу лише на негативних аспектах справи, - сказав Вадим Чагаровський, голова ради директорів Спілки молочних підприємств України. - По-перше, молочна галузь - як одна з найважливіших в Україні - постійно модернізується, обладнання осучаснюється і більшість підприємств виробляє справді якісний конкурентноспроможний продукт. Ми слідкуємо за тим, щоб молоко та сир були не лише безпечними, а й корисними для здоров'я".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росспоживнагляд надіслав Присяжнюку документи для перевірки сирних підприємств
В свою чергу Анатолій Юркевич, голова ради директорів "ДП Мілкіленд - Україна" заявив, що виробники молочної продукції надіслали офіційний запит до російської сторони з проханням зазначити конкретні одиниці продукції, що не відповідають якісним вимогам Ростандарту.
"Зараз український виробник технічно може прослідкувати весь шлях створення продукту, починаючи з якісних показників молока, яке пішло на вироблення конкретної головки сиру. Тому ми надіслали запит, який, на жаль, поки що лишається без відповіді", - зазначив він.
Анатолій Юркевич також висловив сподівання про те, що невдовзі Україна зможе покрити наявні збитки, вийшовши на європейський споживчий ринок.
"У нас з Росією є різниця у стандартах контролю молочних продуктів, тому продукція, експортована до РФ має відповідати саме Ростандарту, - заявив Анатолій Юркевич. - Однак задля виходу на молочний ринок ЄС, ми мусимо виконати вимогу щодо утворення єдиного органу контролю виробництва і, думаю, найближчим часом це буде зроблено".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Будь-які спроби розмовляти з Росією без вираження власної позиції приречені на невдачу"
В ході круглого столу також обговорювалась якість молоковмісних та сирних продуктів, в яких використовується замінник молочного жиру.
"Зовсім припинити виробляти молоковмісні продукти ми не можемо, оскільки на них є попит, - зазначив Вадим Чагаровський. - Однак вони становлять близько 20% від загального виробництва молочних продуктів та їх виробництво завжди чітко регламентується, тож вони не становлять загрози здоров'ю".
Коментарі
15