За загальною кількістю ракет-носіїв, запущених у космос у 2009 році, ракети українського виробництва посіли четверте місце в світі - після Росії, США, Франції і нарівні з Китаєм, повідомляє Національне космічне агентство України (НКАУ).
У повідомленні НКАУ наголошується, що в минулому 2009 році з 16 закордонних космодромів стартували 78 ракет-носіїв (РН) космічного призначення: 74 запуски були успішними, 1 запуск частково-успішним, 3 - аварійними.
Кількість запущених у 2009 році ракет-носіїв збільшилася в порівнянні з попереднім роком на 9. У результаті запусків ракет-носіїв у 2009 році на навколоземну орбіту було виведено 123 космічних апарати - на 19 супутників більше, ніж у 2008 році.
Разом з тим, носії української розробки стартували шість разів. Всі запуски завершилися успішно.
Зокрема, з російського космодрому Плесецьк в Архангельській області успішно стартувала ракета-носій Циклон-3 з космічним апаратом Коронас-Фотон, масою 1885 кг., призначеним для досліджень Сонця.
Крім того, 26 лютого з космодрому Байконур відбувся запуск ракети-носія Зеніт-3SLБ за програмою Наземний старт компанії Міжнародні космічні послуги (SIS) з канадським космічним апаратом Telstar 11N.
20 квітня 2009 компанія Sea Launch запустила з плавучої платформи італійський космічний апарат Sicral-1B за допомогою ракети-носія Зеніт-3SL.
22 червня з Байконура відбувся успішний запуск ракети-носія Зеніт-3SLБ за програмою Наземний старт з малазійським космічним апаратом Measat-1R.
29 липня з Байконура проведено запуск конверсійної ракети-носія Дніпро, яка вивела на орбіту шість космічних апаратів ОАЕ, Великобританії, Іспанії та США. А 30 листопада з Байконура відбувся успішний запуск ракети-носія Зеніт-3SLБ за програмою Наземний старт з американським космічним апаратом Intelsat-1.
За матеріалом РБК-Украина
Коментарі
1