При проведенні робіт з видобутку піску в районі мису Фіолент фірмою "Суеста" завдано непоправної шкоди екології. Про це заявив заступник директора Інституту біології південних морів Олександр Болтачов.
"Нами проведено ряд експертиз, було встановлено, що там - очевидні порушення. Треба пам'ятати, що ця територія - найбагатша видами Червоної книги. Але, після того, як почався видобуток піску, все це під загрозою. Шкоди вже завдано, і просто непоправної. У ямах, які утворилися через видобуток піску, вже збирається сірководень, утворюються мули. А вони мігрують, обліплюючи ікринки риб, припиняється процес їх розмноження, все це призводить до їх загибелі. Те ж саме відбувається з планктоном. Тобто, ситуація дуже складна ", - сказав учений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чиновники запевняють: видобуток піску біля Фіоленту нічим не загрожує
"Поки що видобуток зупинений, але чи надовго? Прокуратура відповідає, що порушень немає. Ми дали негативний відгук, але ми не знаємо, як буде далі", - поділився побоюваннями Болтачов.
Нагадаємо, що наприкінці червня міськрада Севастополя не зважилася прийняти заяву з вимогою заборонити фірмі "Суеста" видобуток піску в районі мису Фіолент. Депутати прийняли "юридично грамотне" протокольне доручення - звернутися до севастопольської держадміністрації та мінекології Україні з проханням "вжити усіх необхідних заходів" для зупинки видобутку піску.
"Суеста" має ліцензію на видобуток 60 млн тонн піску. Поки що фірма видобула 560 тис тонн.
Коментарі