До медиків звернулася 21-річна жінка з явно патологічною худобою. До того ж її декілька місяців підряд мучили болі в животі і пронос, що не припинявся. Медики при таких симптомах думають про серйозні захворювання, включаючи і рак. Жінку обстежували вздовж і поперек: їй робили ультразвук, комп"ютерну томографію, гастроскопію і колоноскопію (схоже на гастроскопію, тільки з іншого кінця). Нічого не виявили. Діагноз змогли поставити, лише коли з"ясувалося, що вона "зжовувала" в день по 3-4 пачки жувальної гумки без цукру. А значить, поглинала 18-20 грам сорбіту (у одній пластинці його міститься 1,25 г) - замінника цукру, що має послаблюючу дію. Крім того, в жуйку часто додають ще і інші послаблюючі солодощі - ксиліт, мальтіт, маніт. Не вірите - прочитайте склад на пачці. Немає лише попередження про те, що любов до жувальної гумки може зіграти з вами злий жарт.
На прикладі діабетиків медики знають, що 30-40 грам таких замінників цукру в день діарею гарантують. Але деяким достатньо 5-10 грам. Фахівцям відомий так званий "випадок стюардеси", опублікований в медичному журналі "Ланцет". Жінка протягом семи років страждала від проносів і болів в животі, причина яких для медиків залишалася загадкою. Її теж обстежували з голови до п"ят. Випадково з"ясувалося, що вона поглинала щодня близько шістдесяти пластинок жуйки без цукру.
Дані про незвичайний ефект жуйки обнародували днями учені з Берлінського університету. Вони спостерігали двох людей, яким найзвичайніша жувальна гумка допомогла схуднути, - за рік вони скинули 20% своєї ваги. Непоганий результат, але поспішаємо попередити, що використовувати цей метод зниження ваги небезпечно для здоров"я. Сорбіт виводить не жир, а воду і солі. Такі втрати небезпечні для організму. Отже якщо після жуйки ви відчуваєте хоч невеликий дискомфорт в животі - відчуття розпирання, бурчання, спазми, то цей засіб профілактики карієсу не для вас, повідомляє Newsland.
Коментарі