Людей, які вірять в теорії змов, поєднують між собою кілька факторів.
Дослідники Університету Еморі в США виявили, що в них низький рівень поступливості, допитливості, а також інтелектуальності, пише журнал PsyPost.
Науковці залучили до експерименту 1927 учасників, які виконували різні завдання. Ці тести стосувалися розкриття особистості та її інтелектуального рівня. Учені таким способом хотіли провести і загальну оцінку конспірологічного мислення людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: YouTube розширить обмеження для контенту з теоріями змови
Багато учасників експерименту погодилися з версією того, що вбивство президента США Джона Кеннеді було змовою, а не лише справою рук Лі Харві Освальда. Віру в подібні теорії психологи пов'язали з високою впевненістю в собі, схильностям до тривожних станів і суперечностей, а також поганим контролем над емоціями.
"Особи, сприйнятливі до віри в змови, можуть знайти розраду в альтернативних поясненнях, у яких звинувачують зовнішню групу людей, і вони можуть не бачити необхідності перевіряти свою помилкову інтуїцію", - кажуть автори дослідження.
Психологи збираються ще визначити, чим мотивуються люди, які вірять у змову.
Американський 46-річний фармацевт минулого місяця спробував знищити 570 доз вакцини Moderna проти коронавірусу. Він виявився прихильником теорій змови. Вірив у небезпеку затвердженої в США вакцини.
Коментарі
2