У Таїланді за весь час акцій протестів, що почалися в середині березня, було убито 82 людини, ще 1800 осіб постраждали. За даними ЗМІ, в ході минулого штурму табору прихильників опозиції в Бангкоку загинули 14 осіб, у тому числі журналіст з Італії. Поранення отримали ще 133 учасника акції. Як повідомляють офіційні джерела, напередодні загинули 8 опозиціонерів, 91 особа постраждала.
Як передає АР, ще шість тіл загиблих були знайдені в буддійському храмі Ват Патхумваннарам неподалік від місця проведення спецоперації. В даний час трупи відправлені до Інституту судмедекспертизи для з'ясування причин смерті. Встановлено, що всі загиблі були цивільними особами.
Уряд Таїланду оголосив у четвер, що загалом і в цілому операція проти мітингувальників успішно завершена. За словами представників військових, ситуація в Бангкоку під контролем влади. Як відзначають свідки, у столиці все ще продовжують горіти десятки будівель, а мирні жителі роблять спробу повернутися до нормального життя. У багатьох районах вже відновлено електропостачання.
Усього мітингуючими було підпалено 39 будівель, включно з будівлями Фондової біржі Таїланду, головної енергетичної компанії країни, декількох банків, магазинів, ювелірних крамниць та кінотеатрів. Напередодні сильно постраждала від вогню будівлю і найбільшого в Південно-Східній Азії торгового центру.
Уряд звинуватив опозиціонерів у тероризмі. За офіційними даними, в операції брали участь 122 поліцейських і армійських підрозділи. Урядовим силам вдалося знайти великий тайник вибухових речовин і зброї, що належить "червоносорочечникам". За словами представників влади, незважаючи на те, що основна маса мітингуючих представляла собою представників опозиції, в погромах і грабежах взяли участь і кримінальні елементи, які спробували скористатися ситуацією для наживи і дестабілізації.
Коментарі