Згідно газетної публікації, Держрада кантони Гларус напередодні 226-ліття страти затвердила рішення про реабілітацію Гелді, прийняту місцевим парламентом в листопаді минулого року. Таким чином, влада визнала юридичну помилку, в результаті якої 48-річна жінка була безвинно засуджена і обезголовлена на пласі 13 червня 1782 року, повідомляє РИА "Новости".
Як виявляється з архівних документів, Гелді працювала служницею в будинку судді і політика Йоханнеса Чуді. Передбачається, що вона була коханкою господаря, який мав дружину і дітей, і в якийсь момент погрозила розголосити їх стосунки. У відповідь Чудь звинуватив служницю в спробі винищити його дітей за допомогою чаклунства.
Після довгих допитів і тортур жінку визнали винною в "злочинній змові з сатанинськими силами" і стратили за вироком суду.
Історія Гелді була використана в двох романах, фільмі і документальному фільмі ВВС. Цього року було відкрито музей Ганни Гелді і установлено фонд, який носить її ім"я і який ставить за мету боротьбу з судовою несправедливістю і захист прав меншин і свободи друку.
Проте не дивлячись на резонанс цієї справи, Євангелістська церква Гларуса і місцева влада відмовляються приносити офіційні вибачення.
Історія страти відьом
- Елін і Хорснес було страчено в 1611 році в Швеції. Вважається, що вона була коханкою мисливця на відьом, який і звинуватив її.
- У 1324 році в Ірландії четвертий чоловік леді Еліс Кайтер захворів і звинуватив її в застосуванні чаклунства для вбивства трьох її попередніх чоловіків. Вона переконала лорда-канцлера скасувати рішення про арешт, але її служницю спалили живцем за співучасть.
- Ганну Болейн звинуватили в чаклунстві після того, як Генріх VIII заявив, що вона причаклувала його. Її обезголовили в 1536 році.
- Салемські процеси проти відьом в Массачусетсі в 1690-х роках завершилися повішенням 19 чоловіків і жінок, які сьогодні вважаються жертвами параної і ревнощів, повідомляє NEWSru.ua.
Коментарі