Ексклюзиви
Вівторок, 06 вересня 2011 20:00

У сім'ї українською мовою спілкуються 47% жителів України

У сім'ї українською мовою спілкуються 47% жителів України

Практично для половини (47%) жителів України, основною мовою спілкування у сім'ї є українська мова. Про це свідчать результати опитування, яке провела компанія Research & Branding Group з 12 - 22 серпня 2011 року. Вони оприлюднені на сайті компанії у вівторок.

Згідно з опитуванням, російською мовою в сім'ї спілкуються (37%) жителів країни. В рівній мірі російською та українською спілкуються (15%) українців.

У регіональному розрізі в сім'ї перевагу українській мові віддає переважна більшість жителів Західної України (95%) і дві третини жителів Центральної України (60%). Тоді як російська мова у спілкуванні в сім'ї воліють більше двох третин жителів Південного Сходу України (66%).

На роботі або за місцем навчання переважно українською мовою країни спілкуються 45% жителів країни, російською мовою - 35% українців. Двомовними є 18% опитаних респондентів.

У регіональному розрізі на роботі або за місцем навчання українською мовою спілкуються переважна більшість жителів Західної України (93%) і більше половини жителів Центральної України (54%). Тоді як жителі Південно-Східної України частіше користуються російською мовою (63%).

Думки українців розділилися практично порівну щодо вибору державної мови: за українську мову в якості єдиного державного на сьогоднішній день виступає 48% українців, а за дві державні мови (українська і російська) - 49% українців.

У регіональному розрізі кількість прихильників єдиної державної мови (української) переважає на Заході (88%) і в Центрі (65%) країни, а прихильники двомовності представляють переважно Південний Схід України (76%).

Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб. Очікувана середня помилка вибірки складає + -2,2%.

Зараз ви читаєте новину «У сім'ї українською мовою спілкуються 47% жителів України». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

155

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 57634
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути