Є два варіанти звільнення окупованих територій : військовий і дипломатичний. В обох Росія має максимально ослабнути.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить офіцер резерву Збройних сил Роман Кулик.
"Це не відбудеться просто так, слід активно працювати на її виснаження, а не замикатись в глухій обороні. Військовий шлях звільнення можливий, якщо РФ забереться з Донбасу разом зі своїми військовими і технікою. З місцевими бандами легко впорається ЗСУ", - вважає він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: І президент, і Росія мають зрозуміти, що частина українців досі готова боротись
Крим - марафонська проблема на десятиліття, підкреслює офіцер.
"Найближчим часом її не вирішити. За російським законодавством півострів та Севастополь є суб'єктами федерації і це буде питанням національної ваги навіть після зміни влади. Ми маємо працювати над посиленням українських інституцій та ідентичності, водночас працюючи на послаблення ворога. Україні потрібні експерти та think-tank по проблематиці РФ. Вона має слабкі точки, куди Україна може бити з мінімальним використанням ресурсів. Наприклад, думка про монолітність федерації – великий міф.
Велика кількість корінних народів РФ здавна відчувають тиск Москви і борються за збереження власної ідентичності – мови і традицій. Йдеться про ерзян, удмуртів, татарів, башкирів та інших. Народи Ідель-Уралу можуть зіграти значну роль у дезінтеграції РФ, або її сильному послабленні. Це лише одна з точок впливу, яку ми маємо розробляти на державному рівні, щоб підважити стабільність режиму і здобути переваги над ворогом. Конфлікт між центром та регіонами. Це вимагатиме від Кремля додаткових ресурсів для приборкання відцентрових рухів", - пояснює Роман Кулик.
За його словами, рано чи пізно настане момент, коли Москві доведеться залишити Крим і Донбас.
"Але для цього необхідна системна робота державного апарату України і стратегія на кількадесят років, а не групи ентузіастів", - додає офіцер.
Повне інтерв'ю з Романом Куликом читайте у журналу "Країна" від 14 листопада.
Коментарі