Роскомнадзор підготував законопроект, яким збирається посилити контроль за системами обміну повідомленнями - месенджерів.
Про це повідомляють "Ведомости".
Документ передбачає, що компанії - розробники месенджерів зможуть працювати в РФ тільки за договором з операторами зв'язку.
Також їх зобов'яжуть повідомляти про свою роботу Роскомнадзор. У тому випадку, якщо сервіс порушить якісь правила, оператори зв'язку повинні блокувати пропуск його трафіку.
Роскомнадзор розробив документ за дорученням адміністрації президента.
В Кремлі вказують на необхідність регулювати месенджери"через складну геополітичну ситуацію.
Однак більшість великих іноземних розробників (наприклад, Skype і WhatsApp) не має представництв в Росії, так що регуляторам складно впливати на них. Саме тому законодавці задумалися про механізм блокування.




















Коментарі