Із 1 червня учні закладів профосвіти, для яких неможливо перенести практичне навчання в дистанційний формат, можуть виходити на заняття.
Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.
"Із 1 червня учні закладів профосвіти, для яких неможливо перенести практичне навчання в дистанційний формат, можуть виходити на заняття. Для випускників також зможуть організувати державну кваліфікаційну атестацію".
Зазначається, що розпочати роботу зможуть заклади профосвіти лише тих регіонів, де місцева влада ухвалить рішення про послаблення карантину.
Крім того, директор установи має узгодити механізм роботи з місцевим управлінням освіти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки киян скористалися метро у перший день роботи
"Відвідувати профтехи учні зможуть, зокрема, для того, щоб скласти лабораторну роботу, пройти теми з виробничого навчання чи практики, відпрацювати водіння транспортного засобу тощо. Під час уроку в кабінеті мають перебувати не більш ніж 10 осіб одночасно, а провітрювати приміщення необхідно щонайменше 15 хвилин перед і після кожного заняття", – наголошують у міністерстві.
Зазначається, що адміністрація профтехзакладів має подбати про безпеку освітнього процесу, а саме:
• прибирання двічі на день,
• дезінфекція,
• інформування про необхідність регулярного миття рук із милом та використання захисної маски,
• заборона перебування в закладі сторонніх осіб,
• дотримання дистанції – розсадження по одному учню за партою,
• щоденний температурний скринінг працівників та учнів,
• інструктаж про симптоми хвороби та дії в разі зараження.
"Щоб уникнути скупчення учнів у закладі, адміністрація може змінювати графік освітнього процесу: розпочинати заняття в різний час, скоротити чи збільшити тривалість перерв, запланувати позмінне навчання тощо", – пояснюють у Міносвіти.
У Києві з 1 червня поновлять роботу дитячих садочків, навчання випускників у школах та вишах, функціонування спортзалів. Про це сказав міський голова Києва Віталій Кличко на брифінгу.
Коментарі