"Справа Литвиненка" викликала величезний резонанс у Великій Британії, Росії і у всьому світі, проте рік потому після його смерті на багато питань так і не були знайдені відповіді.
Одним з них залишається точна причина смерті колишнього співробітника органів безпеки, який в 2000 році втік до Великої Британії, а незадовго до смерті отримав британський паспорт. Результати розтину тіла Литвиненка не були оприлюднені, хоч і включені в матеріали поліцейського розслідування, пізніше передані в органи прокуратури.
Єдиним офіційним підтвердженням причини його смерті є заява Королівської прокурорської служби Великої Британії про те, що Литвиненко "помер в лондонській лікарні від гострої променевої хвороби; як було встановлено, він проковтнув летальну дозу полонію-210, високорадіоактивної речовини".
Найвищий рівень радіації був виявлений в "Сосновому барі" готелю "Мілленніум" в районі Мейфейр, де ймовірно і був отруєний екс-офіцер ФСБ, і в японському ресторані "Itsu" на вулиці Піккаділлі, де Литвиненко зустрічався з своїм італійським інформатором Маріо Скарамелла.
Бар і ресторан були закриті для знезараження протягом декількох місяців, з листопада 2006 року аж до весни цього року. За словами фахівців, це було пов"язано з необхідністю забезпечити зниження рівня полонію до незначного рівня. Природний період напіврозпаду полонію-210 складає 138 днів.
Всього на операцію по знезараженню приміщень і перевірку людей, які могли піддатися дії радіації, Агентство по охороні здоров"я витратило близько 2 мільйонів фунтів стерлінгів. Ще 250 тисяч фунтів на ці ж цілі витратила рада лондонського району Вестмінстер. Поліцейське розслідування Скотланд-ярду обійшлося британським платникам податків приблизно в 1 мільйон фунтів.
Із понад тисячі перевірених людей тільки у 17 - працівників готелів, і членів сім"ї Литвиненка - був виявлений незначний рівень радіоактивного опромінювання, але медики запевняють, що ризик для їхнього здоров"я у зв"язку з цим є незначним, повідомляє РІА Новости.
Коментарі