Ексклюзиви
Неділя, 03 червня 2007 15:28

У Києві відкрили "Музей радянської окупації"

Товариство "Меморіал" імені Василя Стуса відкрило на вулиці Стельмаха 6-а в Києві "Музей радянської окупації". Рішення про це ухвалили на конференції київського регіонального відділення товариства 26 травня 2007 року.

У основу музею покладена експозиція "Забуттю не підлягає: хроніка комуністичної інквізиції 1917-1991 рр.". Тут представлені копії документів, фотографії, особисті речі політв"язнів і жертв терору.

Також в музеї демонструються експозиції "Українські Соловки", "Київський мартиролог (знищені комуністами архітектурні пам"ятники Києва)", "Голодомор у фотодокументах".

За інформацією сайту організації, розробляється експозиція "Народна війна", покликана розповісти про селянський-козацькі повстання в Україні в 1917-1932 рр.

Музей має в своєму розпорядженні відеотеку документальних і художніх тематичних фільмів, бібліотеку, а також аудіотеку.

Музей в червні відкритий для вільного перегляду з 10.00 до 18.00, окрім неділі.

Як наголошується на сайті "Меморіалу", "фактично музей працює на громадських засадах".

В той же час, як мовиться в телерепортажі "5 каналу", звістка про створення музею сприймається в Україні неоднозначно. "Співробітники музею говорять про погрози в свою адресу. На сайт суспільства "Меморіал" вже здійснена хакреська атака. Разом з тим, в книзі відгуків пишуть, що ця експозиція відкриває немало "білих плям" радянської історії", - відзначає "5 канал", передає Интерфакс.

Зараз ви читаєте новину «У Києві відкрили "Музей радянської окупації"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода