Вже третій рік поспіль Тернопільська обласна державна адміністрація організовує свято до Дня сільського господарства. Традиційно апогеєм свята є розрізання рекордного короваю, за шмат якого тернополяни штовхають і ледь не б'ють один одного.
Цьогоріч, напевне, всі охочі задовольнили своє бажання у кусені запашного хліба. Адже майже півтонну конструкцію роздали більше як пів години. Коровай у формі колоска сягнув у висоту майже три з половиною метри.
Насамперед варто зауважити, що вперше така подія відбулася під прапорами Партії регіонів. Голова ОДА і заодно керманич правлячої політсили у краї Валентин Хоптян пояснив, що виконавча гілка влади організувала лише офіційну частину свята у театрі. Все решта відбувалося під патронатом "регіоналів" і за фінансового сприяння місцевих аграріїв.
Напевне, через таке політичне забарвлення на Театральній площі не був помічений жоден зі "свободівців". Обласну раду представляв перший заступник голови Сергій Тарашевський, а не націоналіст Василь Хомінець.
Всі райони виставили свої намети із різноманітними наїдками. Лише кілька лотків пробували продавати свою продукцію, але її розкупляли не надто активно. Збоку діяла польова кухня. Там зварили два види каші.
Валентин Хоптян під час свого виступу ще раз нагадав всім про рекордні врожаї зернових. Цього року їх намолотили 2 мільйони 200 тисяч тонн.
Збоку за всім спостерігав нардеп від "Батьківщини", член аграрного комітету Верховної Ради Михайло Апостол. Пізніше він розповів журналістам, що хотів також виступити, але йому не дозволили. Пан Михайло зауважив, що професійне свято сільського господарства перетворили на політичний мітинг Партії регіонів. Спростував слова губернатора про підйом у сільському господарстві. Попри рекордні намолоти, прибутки господарств значно знизилися через низькі ціни на зернові.
Та в цей час почалося розрізання свіжоспечених короваїв. Перший шматок відрізав Валентин Хоптян і віддав його маленькій дівчинці. Далі до справи взялися молоді нарізальники. Їх зі всіх сторін оточили жіночки та чоловіки літнього віку. Почалася традиційна штовханина і "бої" за коровай. Вони тривали до останнього куска хліба.
Коментарі
2