За останні десять років у Тропічній Африці значно зріс відсоток ВІЛ-інфікованих з вірусом, який не реагує на терапію, констатують фахівці ВООЗ з Університетського коледжу Лондона, досліджували 26 тисяч чоловік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дешеві тести на СНІД з'являться в аптеках США
Несприйнятливість може розвиватися, якщо людина не слідує режиму лікування, а лікар вчасно це не відстежив, перевівши пацієнта на новий препарат. Вищі всього темпи зростання резистентного вірусу відзначаються у Східній Африці (29% на рік). У Південній Африці - 14% на рік. А в Латинській Америці, Західній і Центральній Африці поки все без змін.
Лікарі Сільвія Бертанольо і Равіндра Гупта вважають: дана тенденція негативно позначається на зусиллях, яких докладають організації, що борються із ВІЛ. Більше того, аналогічна проблема може стати актуальною і для розвинених країн найближчим часом. Наприклад, не виключено, що в Британії і США показник резистентності досягне 10%.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Елтон Джон і Queen боротимуться зі СНІДом в Україні за день до фіналу ЄВРО-2012
На даний момент в арсеналі медиків антиретровірусна терапія. Вона гальмує розвиток інфекції та запобігає розвиткові СНІДу, продовжуючи життя інфікованому і знижує ймовірність зараження оточуючих. Проте вірус здатний мутувати у тілі, звикаючи до ліків. Будь-яка з сучасних схем лікування, врешті-решт, вимагає зміни. Також є питання індивідуальної нестерпності окремих препаратів.
Коментарі
1