Серед уже відомих версій масової загибелі перелітних гусей на Краснопавлівському водосховищі в Лозівському районі Харківщини, яка сталася в суботу 21 березня, не можна відкидати й так званий "людський фактор".
Як повідомили у прес-службі Харківської облдержадміністрації, таку думку висловив член науково-технічної ради Національного природного парку "Гомільшанські ліси", радник голови облдержадміністрації з питань охорони довкілля Валерій Ловчиновський.
За його словами, згідно з висновками епідеміологів та лікарів ветеринарної медицини НДІ з лабораторної діагностики, а також ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ), вірусів пташиного грипу та хвороби Ньюкасла у загиблих гусей не виявлено.
Водночас, результати токсикологічної експертизи ще не готові. Але, за попередніми даними ветеринарних лікарів та епідеміологів, причиною масової загибелі понад 1000 диких гусей стало саме отруєння.
Сьогодні фахівці Києва та Харкова намагаються з"ясувати, чим саме було отруєно птицю. З цього приводу Ловчиновський вважає доцільним не відкидати версію щодо навмисної спроби браконьєрів отруїти декілька десятків гусей задля власної наживи. Ловчиновський наголосив на тому, що ймовірно браконьєри підсипали на місця годування птахів отруєну кукурудзу. "Але вони не розраховували на те, що ситуація може вийти з-під їхнього контролю, - сказав Ловчиновський. - Вони розраховували на те, що у гусей надто швидкий обмін речовин в організмі, і це не дасть можливості птахам вилетіти з місця годування".
Крім того, Ловчиновський пояснив, що дикі гуси "на воду" прилітають лише на ніч. Таким чином, на думку експерта, Краснопавлівське водосховище стало місцем загибелі птахів, які отруїлися мінімум за півдоби до загибелі та на значній відстані від самого водосховища.
"Мені здається, що за фактом масової загибелі диких гусей, до речі, багато з яких віднесені до рідкісних видів, та після отримання остаточних результатів причин загибелі птахів правоохоронні органи мають порушити відповідну справу", - наголосив Ловчиновський.
Нагадаємо, 22 березня у Лозівському районі Харківщини, на березі та у прибережній зоні Краснопавлівського водосховища було виявлено загиблих перелітних гусей.
Спершу не виключали версії, що птахів міг убити пташиний грип, але пізніше це припущення було спростовано.
За матеріалами Newsru.ua
Коментарі