В середньому, лише 22% вірять в те, що "знайдеться достатньо нових родовищ нафти, щоб вона залишилась основним джерелом енергії в осяжному майбутньому". Тільки в Нігерії більшість (53%) підтримує думку про те, що урядам можна покластись на наявність нафти в довгостроковому плані.
Натомість в середньому 70% переконані, що урядам слід визнати, що "запаси нафти закінчуються й існує необхідність серйозно взятись за те, щоб замінити нафту як основне джерело енергії". Найпотужніша більшість прихильників такого погляду в Південній Кореї (97%), Франції (91%), Мексиці (83%) та Китаї (80%). Найменша – хоч усе ж таки більшість – в Росії (53%) та Індії (54%), в той час як у Нігерії цей погляд поділяє менше половини опитаних (45%).
14 896 респондентів були опитані в рамках проекту WorldPublicOpinion.org, що є спільним дослідницьким проектом, який об"єднує соціологічні центри різних країн світу та координується Програмою з дослідження сприйняття міжнародних стратегій (PIPA, the Program on International Policy Attitudes) Університету Меріленда. Опитування проводились у 16 країнах, в тому числі й більшості найкрупніших держав: у Китаї, Індії, Сполучених Штатах, Індонезії, Нігерії та Росії, а також Мексиці, Британії, Франції, Азербайджані, Україні, Єгипті, Турції, Південній Кореї та на території Палестини. Разом вони складають 58% світового населення.
У 12 з 16 країн серед опитаних панує думка про те, що їхні уряди припускають, що нафта незабаром закінчиться та її треба замінити на інше джерело енергії. Це видно насамперед у Південній Кореї (79%), Китаї (70%) та Єгипті (67%). В Ірані, де ведеться робота над суперечливою програмою отримання ядерної енергії, 63% кажуть, що нафті необхідна заміна, в той час як лише 12% (найнижчий показник з усіх опитаних країн) вважають, що їхній уряд думає, ніби нафту ще може бути знайдено в достатній кількості.
Лише у двох країнах більшість людей вважають, що їхній уряд діє виходячи з достатності нафтових запасів – це Сполучені Штати (57%) і Нігерія (63%). Однак, в той час як більшість американців вважає, що така позиція є хибною, нігерійці в більшості вважають її правильною.
Цікаво, що в чотирьох із п"яти країн, що є визначними експортерами нафти, кількість людей із відчуттям, що уряд налаштований на закінчення запасів нафти, не сягає 53%, що є середнім показником по світу в цілому: це Азербайджан (31%), Нігерія (32%), Росія (34%) та Мексика (49%). Винятком є Іран, де аж 63% вважають, що їхній уряд налаштований на закінчення запасів нафти.
Думки світового населення не збігаються лише в тому, наскільки значним буде ріст цін на нафту. Найпесимістичніші прогнози в Індонезії (74% кажуть, що ціни значно зростуть), Франції (81%) та Єгипті (67%). Найменша частка тих, хто каже, що ціни на нафту значно підвищаться, у Китаї (29%), Росії (35%) і Нігерії (42%).
Докладніше про дослідження можна прочитати на www.WorldPublicOpinion.org.
Коментарі