Конституційна криза, що виникла наприкінці 2020-го наочно показала, що: "Різні інституції живуть за своїми правилами. Рішення органів влади у різні часи - закони, постанови Кабміну, укази президента - не завжди відповідали Конституції. Та й сам Основний закон багато разів переписували й дописували сумнівним шляхом".
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить керівник інформаційної агенції "Інтерфакс-Україна" Олександр Мартиненко.
"Це почалося 2004-го (перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської змішаної республіки. - Gazeta.ua). Мені здається, що рано чи пізно виникне питання прийняття нової Конституції, оскільки перекроювати теперішню вже нераціонально", - пояснює він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада так і не змогла знайти свій стиль керування - Мартиненко
Конституційний суд був і є інструментом політичної боротьби, каже Олександр Мартиненко.
"Сформований багато років тому, він дисонує з органами влади, які з'явилися 2014-го. Криза могла виникнути будь-коли. КС будь-якої хвилини міг відмовитися зважати на політичну конфігурацію і формально керуватися буквою закону. Якби це сталося три-чотири роки тому, половина законів була б визнана неконституційною. Але ми живемо в реальному світі й повністю ламати його правила - нехай і недосконалі - шлях у нікуди. Впевнений, що зміни у складі Конституційного суду будуть. (29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ, яким відсторонив голову Конституційного суду Олександра Тупицького на два місяці від посади. - Gazeta.ua)", - додає експерт.
Повне інтерв'ю з Олександром Мартиненком читайте у журналі "Країна" від 14 січня.
27 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною статтю, що передбачає покарання за недостовірне декларування.
Коментарі