Прокуратура Києва внесла подання в Київську міську державну адміністрацію з вимогою забезпечити належне і безперебійне фінансування першочергових робіт з реконструкції очисних споруд Бортничської станції аерації ВАТ АК Київводоканал.
Станція експлуатується з 1964 року, і її очисні споруди технічно і морально застаріли і потребують суттєвого оновлення та реконструкції, зазначають у прокуратурі.
Порушено сім кримінальних справ
Фактичний обсяг мулистих майданчиків у 2,5-3 рази перевищує проектні показники, оскільки опади звідти практично не вивозили, і тільки за період з 2000 - 2009 рік сталося 15 аварійних витоків на прилеглі сільськогосподарські угіддя.
На сьогоднішній день фактично зупинено фінансування робіт по нарощуванню дамб мулистих полів, зазначають у прокуратурі.
За результатами проведених перевірок стану дотримання законодавства у сфері збереження, використання та відтворення водних ресурсів столична прокуратура порушила сім кримінальних справ, внесла 11 приписів, і притягла до адміністративної відповідальності дев"ять осіб у цьому році.
Прокуратура також виявила непоодинокі факти, коли суб"єкти господарювання продовжують діяльність при наявності рішення про призупинення діяльності через порушення чинного законодавства. Приміщення таких суб"єктів господарювання опломбовано повторно, а посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності, повідомляють у відомстві.
Столична прокуратура за результатами перевірки внесла подання в Державну екологічну інспекцію у Києві та Київську міську санітарно-епідеміологічну станцію про усунення порушень чинного законодавства з вимогою вжити можливих і вичерпних заходів щодо усунення порушень закону і притягнути винних посадових осіб до відповідальності.
Як повідомлялося, ВАТ "АК "Київводоканал" не виключає можливості техногенної катастрофи найближчим часом через відсутність грошей на перекладення мереж і на вирішення серйозних проблем на Бортницькій станції аерації.
16 квітня на брифінгу міністр з питань житлово-комунального господарства України Олексій Кучеренко заявив, що результати перевірок Державної житлово-комунальної інспекції підтвердили катастрофічний стан водопровідно-каналізаційного господарства Києва, до якого призвела бездіяльність столичної влади.
Міністр відзначив необхідність втручання у вказану ситуацію Кабінету Міністрів України і правоохоронних органів.
Як повідомляв лідер Української селянської демократичної партії Дмитро Андрієвський, 96% киян справно сплачують за спожиті послуги, але Черновецький ніяк не може розрахуватися з підприємствами-постачальниками ЖКП.
За словами Дмитра Андрієвського, заборгованість перед підприємствами-постачальниками житлово-комунальних послуг виникає через те, що Київська міська державна адміністрація не в змозі сплачувати свою частину. В результаті місто змушене звертатися до кредиторів.
За матеріалами УНІАН, Gazeta.ua
Коментарі