Днями суданська влада видворила з країни ряд міжнародних гуманітарних організацій, звинувативши їх в незаконній діяльності, зокрема, в підбурюванні громадян до свідчення проти аль-Башира. Віце-спікер парламенту Мухаммед аль-Хасан аль-Амін також пригрозив війною будь-якій державі, яка спробує затримати президента.
Всі західні країни, які ініціювали переслідування президента Судану, посилили заходи безпеки своїх посольств в Хартумі.
Ця рекомендація також пов"язана з масовими виступами, які почалися в Судані після видачі ордера на арешт аль-Башира. На думку американських дипломатів, вони можуть спричинити акти насильства щодо європейців і американців.
Не виключено, що з міркувань безпеки посольство США може найближчим часом взагалі припинити роботу в цій країні.
Нагадаємо, Омарові аль-Баширу було висунуто звинувачення за сімома пунктами. П"ять з них стосуються до злочинів проти людства і два - до військових злочинів. Звинувачення в геноциді не включені в звинувачувальний акт.
Звинувачення стосуються конфлікту в суданському регіоні Дарфур, який загострився в 2003 році. Етнічні негритянські племена, що живуть там, вимагали від арабського уряду країни більшої незалежності. У відповідь влада почали проти повстанців військову кампанію, в якій на боці уряду беруть участь озброєні угрупування арабів.
За оцінкою ООН, всього в ході конфлікту в Дарфурі близько 2,5 млн людей лишилися без даху над головою, а число загиблих сягає 300 тисяч. У 2007 році в Судані був розміщений спільний миротворчий контингент ООН та Африканського союзу.
За матеріалами: ІТАР-ТАРС, Інтерфакс.
Коментарі