У 2014 році кількість віл-інфікованих складатиме 1,9% населення України у віці 15-49 років за "оптимістичним" сценарієм або 3,5% у випадку "песимістичного" сценарію.
Про це Gazeta.ua заявила заступник міністра праці Олена Степаненко під час "круглого столу" "Профілактика ВІЛ/СНІДу на робочих місцях".
На її думку, до 2014 року через СНІД може вимерти 12% працездатного населення України. За гірших обставин ця цифра може скласти 17%. До 2014 році смертність від СНІДу в Україні може збільшитися від 35 тис. до 65 тис. осіб в залежності від шляху розвитку епідемії. Тривалість життя чоловіків скоротиться на 2-4 роки, а жінок - на 3-5 років. Через СНІД рівень ВВП може впасти на 1-6%, інвестиції знизитися на 1-9%.
"Тепер у нас уже немає "груп ризику". У такій групі перебуває все населення. Та примусити робити тест на ВІЛ/СНІД ніхто не має права. Це стосується навіть тих працівників, які мають принести медичну довідку при влаштуванні на роботу. Єдина категорія людей, яка підлягає обов"язковому тестуванню на ВІЛ - це донори", - заявив учасник Міжнародної організації праці Василь Костиця.
За його словами, на сьогодні близько 90% ВІЛ-інфікованих - люди працездатного віку. Найбільший ризик зараження ВІЛом у людей, які надають невідкладну допомогу у надзвичайних ситуаціях: це медики, пожежники, працівники МНС.
"На робочих місцях треба виконувати звичайну профілактику виробничого травматизму, поранень, професійних захворювань. Адже лікар, який надає допомогу будь-якому пацієнту, ВІЛ-інфікований він чи ні, має дотримуватися певних правил", - сказав Костиця.
Коментарі
2