четвер, 11 серпня 2011 16:17

Створили літак, швидкість якого в 20 раз більша за швидкість звуку

США в четвер випробують у реальному польоті найшвидший у світі літак, здатний розвивати швидкість, яка в 20 разів перевищує швидкість звуку. Шлях із Нью-Йорка в Лос-Анджелес, що займає зазвичай більше п'яти годин, на такому апараті займе всього 12 хвилин, а з Лондона до Сіднея - не більше години.

У разі успіху випробування можна буде говорити про наближення ери пасажирських суборбітальних космічних перельотів між різними точками планети - як у фантастичних книгах і фільмах. Але головна мета майбутнього тесту - не громадянська, а військова.

Гіперзвуковий Falcon HTV-2 - розробка американського Управління перспективних дослідницьких програм в області оборони (DARPA) і є суперзброєю нового покоління. За задумом Пентагону, на такому апараті менш ніж за годину можна доставити та скинути, наприклад, ядерну бомбу в будь-яку точку планети, пише The Guardian.

Автор: Фото: news.ru
 
За формою літак нагадує наконечник списа. Увесь його корпус злитий - крил у звичному розумінні немає. Довжина його невелика - всього 3,7 метри, швидкість польоту - 13 тисяч миль на годину (майже 21 тисяча кілометрів на годину). Для порівняння: надзвукові літаки типу радянського МіГ-25, на яких було встановлено 29 світових рекордів, за годину долають 2,4 тисячі кілометрів.

Корпус складається з експериментального композиційного матеріалу, що витримує дуже високі температури. Наприклад, при зворотному входженні в атмосферу вона складе близько 800 градусів Цельсія. У принципі ж матеріал витримує й більшу температуру - майже 2 тисячі градусів, що вище точки плавлення сталі.

Якщо дозволить погода, Falcon HTV-2 (HTV - скорочення від Hypersonic Technology Vehicle, означає гіперзвуковий апарат) буде запущений з бази американських ВПС Вандерберг у Каліфорнії. Списана балістична ракета Minotaur IV гратиме роль ракети-носія, яка виведе безпілотний літак на кордон між атмосферою Землі та космосом.

Там відбудеться відділення апарату від носія та власне політ на колосальній швидкості. Falcon повинен буде подолати 7,6 тисяч кілометрів за півгодини та впасти в районі атолу Кваджалейн у Тихому океані (Маршалові острови).

Апарат, який за запитом Пентагону почали розробляти 2003 року, до цього тестувався у віртуальному просторі та в аеродинамічній трубі. Перший його тестовий запуск у реальних умовах відбувся в квітні минулого року, але виявився невдалим.

Автор: Фото: news.ru
 
Тривав він по суті всього 9 хвилин: літак протягом 139 секунд летів на швидкості 16,7 тисячі миль за годину, після чого бортовий комп'ютер діагностував аномалію і, за вказівкою програми безпеки, спрямував його в океан.

Втім, за словами розробників, ця невдача дала їм можливість виправити деякі неточності й помилки в конструкції і всьому тому, що впливає на характеристики апарату. Однак, що конкретно було не так під час квітневого тесту, так досі й невідомо. Деякі інженери вважають, що апарат "перегрівся", пише The Daily Mail.

За її даними, на розробку, модифікацію та випробування Falcon HTV-2 до цих пір було витрачено 308 мільйонів доларів. Планується, що він буде повністю готовий до 2025 року.

На сайті DARPA схематично описані всі стадії майбутнього випробування з комп'ютерними відеозображеннями кожної з них. На відео, що нижче - вони складені в цілісний політ.


Зараз ви читаєте новину «Створили літак, швидкість якого в 20 раз більша за швидкість звуку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

21

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути