Субота, 09 серпня 2008 10:28

Сомалійські пірати звільнили німецьких яхтсменів за $1 мільйон

Пірати Сомалі в п"ятницю звільнили двох німецьких туристів, які утримувалися з початку червня як заручники у віддаленому районі Пунтланд на півночі країни, повідомляє Reuters. За їх звільнення був заплачений викуп в один мільйон доларів.

Передача викупу трохи зірвалася, коли конкурентна банда спробувала перехопити гроші, проте врешті-решт вся сума під охороною поліції була доставлена піратам, відзначає Reuters.

Яхта, на борту якої знаходилися громадяни ФРН, була захоплена піратами в червні 2008 року у побережжя Ємену, а самих яхтсменів на катері доставили в Сомалі.

Нагадаємо, що в 2008 році пірати Сомалі захопили біля африканського узбережжя більше десятка кораблів. Українські моряки були у складі екіпажа суховантажу "Леманн Тімбер". За їх звільнення судів піратам був сплачений викуп в сімсот тисяч доларів.

4 квітня 2008 року пірати захопили французьку круїзну яхту "Ле Понан", проте уряд Франції відмовився платити викуп, і 11 квітня провів військову операцію за участю контртерористичного підрозділу GIGN, в результаті якої заручники були звільнені, а декілька піратів - затримані.

3 червня РБ ООН ухвалив резолюцію, що дозволяє іноземним військовим судам входити в територіальні води Сомалі для боротьби з піратством, повідомляє Лента.Ру

Зараз ви читаєте новину «Сомалійські пірати звільнили німецьких яхтсменів за $1 мільйон». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода