Українці ставляться до нової поліції значно краще, ніж до старої міліції. Соціологи збираються проводити опитування, як змінилось ставлення до правоохоронних органів після створення нової поліції.
Про це в коментарі заявила соціолог Ірина Бекешкіна, з фонду "Демократичні ініціативи".
"Якщо зважати на реакцію інтернет-спільноти враження від нової поліції дуже позитивні. Ще два роки тому люди майже не довіряли співробітникам міліції. Тому влада й була змушена змінити її на нову поліцію. Дати їм у три рази вищі зарплати, ніж у старої міліції.
Мене дуже дивувало те, що люди пішли в поліцію з двома вищими освітами. Тому очевидно, що нова поліція буде вищої якості. Там інші люди, які можуть жити на свою зарплату й триматися на своєму місці", - зауважила вона.
Ірина Бекешкіна заявила, що соціологи вже збираються проводити опитування про те, як українці ставляться до нової поліції.
"Ми ж питаємо в людей, як вони ставляться до нового президента, щойно його обрали. А потім порівнюємо ці дані з проведеним опитуванням через рік два. Дивимось, як воно падає. Зараз симпатії до нової поліції в людей будуть високими. Це своєрідна ейфорія від новведення. Люди дуже скучили за історіями успіху. Щоб хоч щось в цих реформах вдалося й було позитивним. А як буде через рік — побачимо", - зазначила експерт.
Нагадаємо, ще позаторік довіра українців до міліції впала до статичної похибки – менше 1% українців, за даними дослідження Інституту соціології НАН. У 1994 році переважно довіряли правоохоронним органам 10%, а повністю довіряли 3% людей, то в 2013-му – відповідно 8% і 0,8% населення. Враховуючи, що в міліції служать 171 тис. осіб, виходить, що в її чесність вірили хіба самі співробітники органів та члени їхніх сімей. У цей час у Польщі цей показник становив 57%, у Грузії – 87%, а у Фінляндії – 94%.
Коментарі