З'явилися дані Реєстру звичайних озброєнь ООН про експорт та імпорт Україною зброї 2017 року.
Одним з найважливіших партнерів в обох "напрямках" стали для України США, пише "Сегодня".
Україна направила 16 бойових танків БМ "Оплот" до Таїланду і 3 ПЗРК "Игла" різних модифікацій до Туреччини.
До Йорданії було направлено два гранатомети, два протитанкових ракетних комплекси і 20 ракет до них, а також один пістолет. Крім того, 10 карабінів пішли до Монголії і 2000 пістолетів-кулеметів придбав у нас Узбекистан.
Найбільша партія стрілецької зброї пішла до США – понад 15 тис. пістолетів-кулеметів і 790 протитанкових рушниць. Литва придбала 3 пускових установки зенітно-ракетного комплексу С-125 "Нева" і одну самохідну пускову установку ЗРК "Куб-М1".
Реєстр звичайних озброєнь ООН - був створений 1991 року спеціальною резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. Він передбачає добровільне отримання від урядів інформації про імпорт та експорт військових кораблів, включаючи підводні човни; бойових танків і бойових броньованих машин; бойових літаків і вертольотів; артилерійських систем великого калібру; ракет і ракетних пускових установок, включаючи переносні зенітно-ракетні комплекси (ПЗРК). Крім того, в Реєстрі можуть відображатися і дані про експорт та імпорт стрілецької зброї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польский безпілотник Fly Eye взяли на обзроєння армії
Купили у світу
США продали Україні 30 пістолетів, 30 гвинтівок та 503 гранатомети. Зі Словаччини до України було поставлено 2419 пістолетів.
Туреччина продала 460 пістолетів-кулеметів і 3 штурмові гвинтівки. Серед них 9-мм німецькі пістолети Heckler&Koch і турецька штурмова гвинтівка МРТ-55.
Щодо важкої бронетехніки та авіації, яку придбала чи продала Україна інформації у звіті немає.
Україна розробила нове озброєння, яке вже зараз непокоїть Росію. ЗСУ на Донбасі швидко отримають новий ракетний проект, вертоліт для всепогодного цілодобового бою, зенітно-ракетний комплекс і радіолокаційну станцію, розповів Валентин Бадрак, глава Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння.
Коментарі