За допомогою найманців ПВК "Вагнер" Росія може розпочати гібридну агресію проти НАТО.
Вона загрожує прикордонню Польщі та країн Балтії, повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter.
Це частина стратегії "підвищення ставок". Москва хоче вплинути на підтримку України державами Альянсу.
"Вагнерівці" не можуть сидіти без роботи в наметових містечках у Білорусі. Їм потрібні регулярна участь у бойових діях і солодкі фінансові потоки", – додав Подоляк.
Влаштовувати їм вилазки ДРГ на українському кордоні проблематично, оскільки він надійно укріплений.
Для Кремля є спокусливим Сувальський перешийок – польська територія, що відділяє Калінінградську область РФ від Білорусі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вагнерівці" у Білорусі: прикордонники повідомили про ситуацію
Подоляк сумнівається у тому, чи зможе НАТО дати відсіч найманцям.
"Готовність країн НАТО давати відсіч озброєному угрупованню наразі неочевидна, а невизначеність сприймається Росією як слабкість і є живильною силою для провокацій", – наголосив він.
Рішенням є невідкладне надання Україні зброї для знищення російських окупантів. Це зможе забезпечити спокій у Європі.
"Звичайно, Східна Європа це і так чудово знає. Але що далі інші столиці розташовані від Росії, то частіше іноді доводиться про це нагадувати", – сказав радник.
Російська приватна військова компанія "Вагнер" може відкрити ще одну свою базу на території Білорусі. Йдеться про Гомельську область, що неподалік кордону з Україною. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW). Аналітики нагадують, що у повномасштабній війні РФ проти України група "Вагнер" зазнала близько 80% втрат. У тому числі 28% "вагнерівців" було знищено.
Російський терорист Євген Пригожин вперше після бунту звернувся до бойовиків ПВК "Вагнер". Він назвав ситуацію на фронті "ганьбою" та назвав умови повернення на війну проти України. Пригожин також зазначив, що тепер "вагнерівці" робитимуть з білорусів "другу армію світу".
Коментарі