Скорочення кількості вищих навчальних закладів не вплине на якість освіти. Тема доцільності скорочення вишів є результатом заяв представників Міносвіти та обговорень у ЗМІ, вважають у аналітичному центрі CEDOS.
"Скорочення вищих навчальних закладів, це нашуміла тема, яку підтримують засоби масової інформації. Міністерство рапортує, тому що людям подобається слухати про розпорошення ВНЗ. Покращення якості освіти не варто очікувати від жодних скорочень", - говорить Gazeta.ua Єгор Стадний, виконавчий директор CEDOS.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нашим студентам потрібні доступні кредити на навчання - Співаковський
На його думку, як тільки у нас запрацює модель фінансування і модель забезпечення якості, які активно стимулюватимуть і винагороджуватимуть університети з високими показниками якості, проблема кількості відпаде.
"Нині ситуація схожа на те, коли кризові менеджери шукають порятунку. Коли в університету немає абітурієнтів, він намагається приєднатись до іншого закладу. Деякі міністерство силоміць об'єднує. Як приклад, Фінансова академія у Львові влилась до університету Івана Франка. Відбулось структурно-цілісне вливання з усіма студентами та викладачами. Тобто фактично повноцінний організм продовжує своє існування в середині іншого закладу. Від цього позитиву ніякого не вийшло", - пояснив Стадний.
Нагадаємо, на думку експерта школярам бракує радників з вибору освіти.
Коментарі