![](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/193/193926_1_w_300.jpg?v=0)
З ранніх років виявилося яскраве обдарування Наталії: вже в чотири роки вона вперше вийшла на арену цирку зі своїм батьком. Разом з ним у складі змішаних фронтових бригад Наталія Дурова виступала перед бійцями на передових позиціях і в дев"ять років отримала нагороду з рук маршала Жукова – Гвардійський значок, яким дорожила до кінця свого життя.
Роботі з тваринами, багато з яких вважалися такими, що абсолютно не приручаються, Наталія Дурова віддала понад 60 років. Світову популярність їй принесли унікальні атракціони з моржами, змішаною групою, куди входили хижаки і травоїдні, ексклюзивний номер з дресированим морським левом Лелем. У Германії її оголосили "майстром з дресури морських тварин". Проте робота з хижаками неодноразово призводила до серйозних травм. Перший подібний випадок стався в далекому 1953 р. у Владивостоку. Рись Котька, що виступала перед глядачами, зачепила ноги дресирувальниці, проте Наталія Юріївна, пересилюючи біль, допрацювала свій номер до кінця, а вже за кулісами знепритомніла. Лікарі у результаті налічили 17 рваних ран.
"Мене з дитинства батько привчив терпіти біль, – зізнавалася Наталія Дурова. – Він говорив, що публіка приходить до нас як на свято і ми не повинні показувати, що нам важко або деколи нестерпно боляче". Utro.
Коментарі