Цього року розпочнеться реформа середньої освіти. Вона передбачає перехід на 12-річне навчання. Також планують збільшити зарплати вчителям і скоротити кількість шкіл. Про це повідомляють у Міносвіти.
"Я бачив різні проекти цих реформ. В багатьох акцентують увагу саме на скороченні кількості шкіл. Але це не реформа. Це лише адаптація шкіл до демографічної системи. Якщо йде скорочення населення у більшості регіонів, то звісно, 25-річна модель розміщення шкіл не може зараз зберігатися", - говорить Gazeta.ua Віктор Громовий, заслужений вчитель України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Квіт підписав наказ про створення переліку електронних освітніх сайтів
За його словами, одна з важливих проблем українських шкіл у тому, що загальноосвітні навчальні заклади не можуть самостійно впроваджувати інновацій. А більшість часу займаються звітами та позаосвітніми справами.
"Школи зараз надлишково керовані. Існує жорстка освітня вертикаль і надлишковість функцій державного управління шкільною освітою. Тобто школи не мають можливості проявляти ініціативу. Вони не можуть самостійно впроваджувати свої інновації. На школи поклали понад 50 функцій, які не мають ніякого стосунку до навчання. Це виходи на суботники, постійні звіти та інше. Через навчальні заклади не можуть виконувати основних справ. Потрібно розвантажити їх", - вважає фахівець.
Нагадаємо, цьоогоріч Міносвіти планує запровадити ЗНО для дев'ятих класів. Склавши тести, учні зможуть вступати в технікуми й училища.
Коментарі
2