90% українців вважають, що необхідно завдавати ударів по території Росії.
Водночас є певна відмінність у поглядах, які саме об'єкти потрібно вражати. Про це свідчать дані опитування КМІС.
Зокрема, 38% респондентів вважають, що завдавати удари необхідно лише по військових об'єктах, і майже стільки ж (39%) говорять про військові об'єкти та об'єкти енергетичної інфраструктури.
Водночас 13% респондентів вважають що удари мають завдаватися по взагалі всіх об'єктах, в т.ч. по населенню, як це робить сама країна-агресорка Росія.
"Як і з багатьох суспільно важливих питань, зараз українці демонструють консолідовану позицію щодо необхідності завдавати удари по території Росії, причому значна частина вважає, що не варто обмежуватись лише військовими об'єктами", – зазначив заступник директора КМІС Антон Грушецький.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більшість росіян підтримують Путіна та війну в Україні - опитування
Водночас, на його думку, разом з цим важливо і бачити, що переважно дискусія має місце щодо того, чи окрім військових об'єктів варто завдавати ударів по енергетичних об'єктах.
"Що, вочевидь, відображає бажання відплати та "відчути на своїй шкурі", як це бути тривалий час без електроенергії", – сказав він.
Соціолог зазначив, що досить мало респондентів (враховуючи жахіття воєнних злочинів, скоєних тими ж "простими росіянами" в Україні, та враховуючи щиру підтримку переважною більшістю росіян війни проти України) хотіли б і ударів по населенню Росії.
"Українці попри все зберігають не тільки єдність, але і людяність", – зазначив Грушецький.
Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне опитування 14-22 лютого 2023 року серед 2002 респондентів. Опитування не проводилося на території окупованого Росією Криму та Донбасу, а також з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
За рік повномасштабної війни віра у перемогу над російськими загарбниками зросла в українців з 56% до 95%.
Згідно з дослідженням, яке було проведено в січні 2022 року, 58% опитаних вірили в те, що Україна зможе відбити агресію Росії в разі нападу. Однак, у перші три дні повномасштабної війни, цей відсоток збільшився до 88%, а зараз, у лютому, становить 95%. Про це свідчать дані опитування соціологічної групи "Рейтинг".
Також опитування показує, що більшість (63%) вважають, що для перемоги потрібно щонайменше пів року, або ж і більше часу.
Коментарі