вівторок, 05 листопада 2024 11:20

Скільки дров можна зберігати без загрози ув'язнення - автор законопроєкту уточнив

Скільки дров можна зберігати без загрози ув'язнення - автор законопроєкту уточнив
Автор законопроєкту: Скільки дров можна зберігати без загрози ув'язнення. Фото: vse-stroy.by

За проголосованим Верховною Радою законопроєктом українцям дозволяється зберігати 30 куб. м соснових дров або 15 куб. м дубових.

Суто технічно ця норма запрацює не раніше, як із початку підготовки до наступного опалювального сезону. Про це інформує партія "Слуга народу" посилаючись на одного з авторів законопроєкту №9665 Максима Павлюка.

Павлюк зауважив, що проголосований Верховною Радою законопроєкт щодо вдосконалення відповідальності за правопорушення у сфері лісокористування та протидії незаконному обігу деревини спрямований не проти населення, яке використовує дрова для обігріву власного помешкання. А стосується "чорних лісорубів", незаконних пилорам, які наживаються на краденому лісі.

"В окремих ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що начебто норми проголосованого законопроєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактування проголосованих норм, а відвертою неправдою", - зауважив він.

За його словами, особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров, або 15 м куб. дубових. Це той об'єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, і навіть дещо із запасом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Закон про дрова": мережа спалахнула мемами і фотожабами

Крім того, депутат звернув увагу на те, що для притягнення до кримінальної відповідальності необхідно дрова на суму понад 30 тис грн, а це, за даними ДроваЄ, - 30 м куб. сосни, або 15 м куб. дуба.

Також Павлюк додав, що якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 куб. дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися.

"Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності", - наголосив нардеп.

Павлюк пояснив, що цей законопроєкт покликаний не шукати дрова у дворах людей, а запобігти обігу нелегальної деревини та зберегти природу, привести норми українського законодавства до європейських вимог.

Закон №9665 передбачає покарання "за перевезення, зберігання, збут дерев, чагарників або деревини без документів, що підтверджують законність походження дерев, або з підробленими документами".

За законом передбачені такі покарання: за вартості деревини понад 30 280 грн - штраф від 34 тис. до 51 тис. грн. або обмеження чи позбавлення волі до трьох років, за вартості деревини понад 90 240 грн - штраф від 170 тис. до 425 тис. грн або позбавлення волі ві п'яти до семи років.

Зараз ви читаєте новину «Скільки дров можна зберігати без загрози ув'язнення - автор законопроєкту уточнив». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 79692
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути