Середа, 19 вересня 2018 19:28

"Сила і міць нашої держави - у мові" - Порошенко відкрив ювілейний Форум видавців

"Сила і міць нашої держави - у мові" - Порошенко відкрив ювілейний Форум видавців
Порошенко відкрив ювілейний 25-й Форум видавців книг. Фото: Ukranews

У Львові президент України Петро Порошенко відкрив ювілейний 25-й Форум видавців книг.

Глава держави привітав усіх присутніх та зауважив, що Форум вже став знаковою книговидавничою та загальнокультурною подією не лише України, а й всієї Східної Європи. Про це повідомляє прес-служба президента.

"25 років – досить поважний вік для літературного фестивалю, враховуючи, що час його становлення припав на період глибоких економічних і соціальних, спочатку криз, а потім перетворень, які переживала Україна за усі роки незалежності", - підкреслив Порошенко.

Як відзначив президент, місце проведення Форуму символічне, адже українське книговидання почалось ще у ХV столітті із відкриття перших друкарень саме у Львові.

"З тих часів Львів став в Україні містом із широко відчиненими воротами для європейської культури", - сказав глава держави.

Порошенко також зауважив, що форум постійно оновлюється і стає кращим.

"Змінюється Україна, змінюється і ваш Форум. Цього року він оновився і став Book Forum Lviv. Це не просто нова назва - це нова амбіція, заявка на створення активного культурного перехрестя у Центральній Європі. Я дуже радію і тішуся цьому. Це абсолютно прекрасно. Адже представлення книги – це завжди об'єднання людей", - сказав президент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пояснили, чому мовний закон потрібно прийняти терміново

Також президен звернув увагу на значення української мови для народу.

"Сила та міць нашої держави не лише в чисельній армії, високооснащених Збройних Силах та розвиненій економіці, але я твердо переконаний – сила і міць нашої держави в українській книзі, українському кіно, в українській музиці, в українських піснях, і головне – в українській мові", - підкреслив президент.

"Впевнений, що Форум і надалі буде реалізовувати свою місію – гуртувати людей, здатних генерувати і сприймати нові ідеї, поширювати поле культури, змушувати нас думати про сенси нашого життя в світі, що вічно змінюється", - додав Порошенко.

Упродовж 19-23 вересня 2018р у Львові проходить найбільший книжковий, літературний, культурний захід України і Центрально-Східної Європи – 25-й Форум видавців, що цього річ стане ювілейним. Цьогоріч участь у заході беруть близько 250 видавництв і книготорговельних організацій, понад 1500 авторів, інтелектуалів, художників та культурних діячів з України та інших країн світу.

Крім того, цього року Форум видавців став членом "Версополіс" – престижної всеєвропейської поетичної платформи, яка популяризує молоду поезію та об'єднує 13 фестивалів з 13 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Польщі, Франції, Німеччини, Австралії, Швеції та Литви.

На цій платформі Форум представлятиме Україну. Це важливий крок для культурної дипломатії та величезний крок для молодих авторів, адже їхня творчість буде видана різними європейськими мовами за кордоном. Молоді поети з Хорватії, Великої Британії, Італії, Данії відвідають 25 Форум видавців.

Зараз ви читаєте новину «"Сила і міць нашої держави - у мові" - Порошенко відкрив ювілейний Форум видавців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 55911
Голосування Підтримуєте введення біометричного контролю на кордоні з РФ?
  • Підтримую. Тепер потрібно заборонити українцям їздити в Росію
  • Ні, нічого не дасть крім черг на кордоні
  • Потрібно вводити візовий режим
  • Краще заборонити росіянам в'їзд в Україну
  • Це нічого не дасть. Злочинці з РФ все рівно знаходитимуть способи потрапити в Україну
  • Досить повністю припинити транспортне сполучення з РФ
  • Сумнівне рішення. Такий контроль ще більше провокуватиме Росію. Можливе загострення на Сході
Переглянути