Голова сенатського комітету у міжнародних справах сенатор-республіканець Річард Лугар поставив Росію разом з Іраном і Венесуелою в один ряд у списку "ворожих режимів", які використовують свої енергоресурси для тиску на сусідні країни.
З таким твердженням Лугар виступив у вівторок на міжнародному "енергетичному саміті", що відкрився у штаті Індіана.
- Ворожі режими від Венесуели та Ірану до Росії використовують постачання енергії як засіб для тиску на своїх сусідів, - заявив глава сенатського комітету у своїй доповіді, присвяченій характеру нових "енергетичних погроз" для національної безпеки США.
- Ми звикли думати в термінах, що стосуються ведення звичайних воєн між державами, але енергія зараз стає переважним видом зброї для тих, хто її має в своєму розпорядженні, - повідомив сенатор, попередивши про небезпеку "силового" використання енергетики в міжнародних відносинах.
Країни, що зіткнулися з припиненням подачі енергії або навіть просто із загрозою такого припинення можуть впасти у відчай, збільшуючи шанси на виникнення озброєного конфлікту, тероризму і економічного колапсу, попередив Лугар.
Виступивши із закликом терміново виробити в США нову загальнонаціональну політику у сфері енергоресурсів, щоб "позбавитися від геополітичних погроз з боку багатих нафтою режимів", сенатор попередив також про високу ціну, яку американській економіці доводиться платити за імпорт нафти з-за кордону.
Повідомивши, що на імпортні закупівлі нафти США цього року витратять $320 мільярдів, глава сенатського комітету нагадав, що "це приблизно та ж сума, яку США витратили на війну і реконструкцію в Іраку протягом перших трьох років цього конфлікту".
- Наше економічне здоров"я залежить від сил, які знаходяться далеко за межами нашого контролю, включаючи рішення ворожих країн, - заявив Лугар, нагадавши також, що США "зберігають масивну військову присутність за кордоном, частково для того, щоб захистити життєво важливі для нас нафтові постачання".
- За однією з консервативних оцінок пов"язані з нафтою військові витрати США на Близькому Сході досягають $50 мільярдів в рік, але у нас немає гарантій того, що навіть наші збройні сили зможуть запобігти енергетичній катастрофі, - сказав сенатор, додавши, що, продовжуючи імпортувати нафту, США "з кожним днем посилюють проблему, беручи участь у величезній передачі багатств авторитарним режимам".
Сенатор Лугар є послідовним критиком політики Росії, що проводиться президентом, Володимиром Путіном. Зокрема, у 2004 році він був одним з авторів "нашумівшого" проекту резолюції 336, що закликає припинити членство РФ у "великій вісімці". У резолюції, прийнятій конгресом США висловлювалося ставлення сенату до "справи Ходорковського", повідомляє NEWSru.com.
Коментарі
9