252,8 тис. виборців тимчасово змінили місце голосування без зміни виборчої адреси у другому турі чергових виборів президента України.
Ще 3457 виборців тимчасово змінили місце голосування, обравши виборчу дільницю в межах закордонного виборчого округу, повідомили в Державному реєстрі виборців.
Останній день, коли українці можуть змінити місце голосування у другому турі виборів президента, – 15 квітня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заніс документи — наступного дня забрав "відкріпне": як стоять у чергах, щоб проголосувати в столиці
Дозволяє це зробити закон "Про державний реєстр виборців".
Для цього треба особисто подати заяву про тимчасову зміну місця голосування до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із зазначенням дільниці чи адреси, за якою хочете проголосувати.
Разом із подачею заяви треба пред'явити паспорт, а також документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.
Це може бути довідка з місця роботи чи місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
У випадку подорожі потрібно показати проїзні документи, путівку в санаторій тощо.
Також 15 квітня — останній день, коли можуть змінити місце голосування переселенці з Донбасу та Криму. Для них у вересні 2018-го ЦВК спростила процедуру голосування.
Переселенцям достатньо взяти паспорт і з ним піти до будь-якого відділу ведення держреєстру виборців на підконтрольній Україні території. Там треба написати заяву з проханням тимчасово змінити місце голосування.
Громадянин, який у день виборів не знайде себе у списках на дільниці, проголосувати не зможе. Віддати свій голос така особа зможе лише на наступних виборах.
Коментарі