17 грудня православні відзначають День святої великомучениці Варвари. Вона загинула за християнську віру в IV ст.
Варвара народилася в родині язичників у тодішньому місті Римської імперії Іліополь – тепер Баальбек, Ліван. Її матір померла рано і дівчинка виховувалася служницями серед яких були ті, які сповідували християнство – заборонену на той час релігію. Коли стала дорослішою, то її батько Діоксор забажав видати доньку заміж. Однак Варвара відмовлялася від усіх пропозицій та згодом таємно прийняла християнство. Це розлютило Діоксора і він доніс на Варвару римському префекту Мартіану. Він засудив дівчину до тортур і страти. Обезголовив доньку власний батько, за переказами. Після цього його і префекта убило ударом блискавки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прикмети 17 грудня: сьогодні дізнаємося погоду на Різдво
Тіло Варвари поховав християнин Валентин, а над її могилою – збудував храм. Згодом мощі великомучениці були перевезені до Константинополя. Звідти ще XII ст. частина мощей потрапили до Києва. Їх привезла з Візантії родичка імператора Варвара, яка вийшла заміж за князя Святополка Ізяславича.
Нині ця частина мощей Варвари зберігається у Володимирському соборі.
17 грудня день ангела відзначають власники популярних в Україні жіночих та чоловічих імен – Варвара, Анастасія, Катерина, Уляна, Василь, Геннадій, Дмитро, Іван, Микола, Олександр та Олексій. Ми підготували матеріал, де розповідаємо, що означають ці імена та які риси характеру притаманні їхнім власникам.
Коментарі