Ексклюзиви
Вівторок, 09 вересня 2008 08:58

Саркозі ледь не пішов з переговорів через "напружені моменти"

Саркозі ледь не пішов з переговорів через "напружені моменти"
Президент Франції Ніколя Саркозі в один з моментів дискусії по Грузії в Москві погрозив вийти з переговорів і виїхати з російської столиці без домовленостей.

Про це розповів один з членів французької делегації, присутній в понеділок на зустрічі, повідомляє РБК.

За словами представника французького президента, що побажав залишитися неназваним, в переговорах, що тривали чотири години, було декілька "дуже напружених моментів", коли доля угоди була не ясна. У один з моментів, коли президента РФ Дмитра Медведєва не було поряд, виникли розбіжності з приводу пункту про повернення військ на передконфліктні позиції, і Ніколя .саркозі встав і оголосив, що "йде".

Переговори повернулися в спокійне русло після втручання Медведєва, вказав представник французької делегації. Російський президент попросив учасників переговорів заспокоїтися і привів сторони до компромісу, "навіть не подзвонивши (прем"єр-міністрові РФ) Володимиру Путіну", поділилося джерело.

Нагадаємо, 8 вересня Саркозі відвідав Москву з візитом, направленим на підтримку процесу врегулювання грузино-осетинского конфлікту. За підсумками переговорів президент РФ і президент Франції повідомили про додаткові пункти до раніше прийнятого плану врегулювання ("плану Медведєва - Саркозі").

Росія отримала гарантії з боку Євросоюзу і з боку Франції як головуючої в Євросоюзі країни про незастосування сили грузинською стороною.

За словами Дмитра Медведєва, виведення російських миротворчих сил п"яти постів по лінії від Поті до Сенаки включно здійснюватиметься протягом семи днів, зважаючи на підписання 8 вересня документів, що юридично зобов"язують, з гарантіями незастосування сили. Повне виведення російських миротворців із зон, прилеглих до Південної Осетії і Абхазії, на лінію, передуючу початку бойових дій, буде здійснено протягом 10 днів після розгортання в цих зонах міжнародних механізмів, включаючи не менше 200 спостерігачів від Євросоюзу, не пізніше за 1 жовтень 2008 р. Також досягнута домовленість про початок 15 жовтня 2008 року в Женеві міжнародної дискусії по ситуації навколо Південної Осетії і Абхазії.

Зараз ви читаєте новину «Саркозі ледь не пішов з переговорів через "напружені моменти"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі