Захід і США зокрема тягнуть в питанні поставок зброї Україні
Але не можна забувати про необхідність навчати українських військових, каже дипломат, керівник Центру досліджень Росії, колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко, передає "Главред".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перемога буде: Зеленський розповів про успіхи ЗСУ на Херсонщині
"Нова зброя корисна, якщо нею вміють користуватися. Досі українська армія користувалася зразками радянської або пострадянської зброї, а власного виробництва в нас було досить мало. Тому, щоб оцінити здатність Збройних сил України використовувати нову зброю, потрібно, по-перше, навчити особовий склад, по-друге, подивитися, як він використовує зброю на полі бою. Саме тому не було сенсу давати нам, умовно кажучи, сотню тих чи інших знарядь, півсотні HIMARS чи інших систем залпового вогню, бо не розуміли, чи зможемо ми ними користуватися належним чином", – говорить він.
Американці захоплюються здатністю української армії використовувати новітню техніку. Це означає, що техніки буде більше.
Тож якщо українські військові покажуть свою майстерність, то зможуть розраховувати на Leopard-2.
"Якщо американці побачать, що наші пілоти зможуть нормально керувати й використовувати F-15 або F-16, ці літаки незабаром з'являться в небі України. Цей процес вимагає багато часу, а цей час коштує нам великих втрат. Звичайно, було б краще, якби ми не витрачали раніше час на розмови про шашлики, а більше думали про ракетну зброю, тоді, можливо, втрат було б менше", – додав Огризко.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц знову скорочує військову допомогу Україні. За останні три тижні Берлін передав Києву лише сухпайки й неброньовані автомобілі.
Останнє значне постачання допомоги з Німеччини відбулося місяць тому. 21 червня в Україну прибули сім самохідних гаубиць PzH 2000 разом із новими боєприпасами, а також 5 тис. шоломів, обладнання для захисту від дронів і запасні частини для авто.
Коментарі