За рік правління Зеленського у країні відбулась низка змін, деякі були позитивними, інші - ні.
Про це в інтерв'ю журналу "Країна" говорить економіст Гліб Вишлінський.
"Важливим є відкриття ринку землі, з точки зору захисту прав людини та можливості розпоряджатися своєю власністю. Але матиме слабкий економічний ефект. Обмеження купівлі до 100 гектарів однією фізичною особою дозволить залучати інвестиції тільки для нішевих виробництв - виноградарів, ягідників. Ухвалена модель ринку не дозволить вирішити проблему нестачі зрошування зернових на півдні України. Там ідеться про поля агрохолдингів на десятки тисяч гектарів.
За прем'єрства Гончарука скасували закон із переліком держпідприємств, заборонених до продажу. Швидку велику приватизацію буде провести простіше", - вважає експерт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Тільки сильна реформаторська влада досягне успіху" - як Україні подолати оліграхат
Проте, за його словами, уряд Шмигаля не є реформаторським.
"Бореться з пожежами. Не виробляють стратегії, а об'єднують та роз'єднують міністерства. В економіці споживають досягнення попередників. Кабмін Гройсмана та Яценюка досяг макроекономічної стабілізації, реформував банківську систему. Це дозволило пережити найгірший час коронакризи без колапсу. Уряд Гончарука запустив у перші місяці своєї роботи реформи, про які говорили до нього. Сьогоднішній не робить навіть цього.
Вже у 2023 році будемо змушені повертати МВФ гроші, які залучили цьогоріч. Не робимо реформи - залишаємося на кредитому гачку. Якби були надійними, могли без МВФ позичати на міжнародному приватному ринку під нуль відсотків на довгий час, як це робить Польща чи країни Балтії", - додає економіст.
Повне інтерв'ю з Глібом Вишлінським читайте у журналі "Країна" від 11 червня.
Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз спаду ВВП України в 2020 році. Замість 7,7% в його квітневому Світовому економічному прогнозі, тепер говорять про падіння до 8,2%.
Коментарі