Ексклюзиви
Четвер, 03 липня 2008 15:15

Розгадано таємницю скрипок Страдіварі

Розгадано таємницю скрипок Страдіварі

Фахівці, які намагаються з"ясувати таємницю унікального звучання скрипок Страдіварі, вважають, що їм вдалося знайти відповідь на це питання. На їхню думку, таємниця криється в деревині, що була використана для створення скрипок.

Зараз у світі залишилося лише близько 600 скрипок, зроблених італійцем Антоніо Страдіварі й членами його родини. Вартість кожної з них становить мільйони доларів.

Датські дослідники, які скористалися медичною рентгенівською скануючою установкою, виявили, що показники щільності деревини, з якої три століття тому були зроблені ці скрипки, істотно відрізняються від аналогічних характеристик у сучасних інструментах.

Фахівці припустили, що в XVІІ столітті дерева росли трохи інакше, ніж зараз, і причиною тому є зміни клімату.

Це далеко не перша спроба розкрити таємницю скрипок Страдіварі.

Зокрема, якийсь час тому вчені США оголосили: чарівним звуком інструменти Страдіварі зобов"язані особливому хімічному процесу, у ході якого гинули грибок та личинки, що жили в деревині.

Однак спадкоємці майстерності Страдіварі категорично не погодилися тоді з авторами наукового дослідження, повідомляє Освiтнiй портал

Зараз ви читаєте новину «Розгадано таємницю скрипок Страдіварі». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода