Рада Безпеки Організації об'єднаних націй розглянула український мовний закон.
Зібрання ініціювала делегація Російської Федерації. Як зазначається, більшість країн дотримується думки, що винесення такого питання на розгляд немає нічого спільного з безпекою, оскільки Кремль сам нічого не робить задля забезпечення миру на Сході України. Про це повідомляє "24 канал".
Представники країн під час виступу засудили дії Кремля на Донбасі, зокрема фінансування бойовиків і забезпечення їх зброєю, видачу російських паспортів і недотримання мінських угод. Також Німеччина нагадала про обстріл українського медичного автомобіля, в результаті якого загинуло двоє військових.
Під час засідання також наголошувалося, що розглядаючи питання мови слід взяти до уваги інтереси усіх етнічних груп, що проживають в Україні, відтак вирішення мовної проблеми має відбуватися за допомогою діалогу. Водночас представники Домініканської Республіки підкреслили, що ухвалення закону про мову – спосіб об'єднати людей, а не розмежувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим Росія вирішила відволікти увагу Радбезу ООН від роковин трагедії MH17
Влучну заяву зробили представники Великої Британії: "Винесення питання українського мовного закону на засідання Радбезу ООН – це спроба Росії підірвати українську незалежність".
Більшість країн зійшлися на думці, що винесення українського мовного закону на розгляд Радбезу ООН немає нічого спільного з безпекою.
16 липня набув чинності закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Тепер українська мова є обов'язковою у всіх сферах публічного життя.
Закон передбачає, що кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою.
Коментарі