Навіть через 20 років після падіння Радянського Союзу російська економіка тримається на тому ж, на чому й за СРСР: сировинна голка й ціни на нафту. Таку думку у новому номері журналу "Країна" висловила російський політолог Лілія Шевцова.
"У "нульові" роки Росія заробила стільки мільярдів на продажу нафти й газу, що могла б забезпечити собі валовий внутрішній продукт на рівні, скажімо, Естонії або Польщі. Але не може бути стабільним життя там, де близько 1,5 відсотка громадян володіють майже 50 відсотками національної власності", - наголосила вона.
Політолог зауважила, що за кількістю вбивств на тисячу людей Росія перебуває серед країн третього світу: "А за кількістю терористичних актів може конкурувати з недавнім Іраком. Поліція охороняє не населення, а владну верхівку. Саме через це її вважають мало не ворогом народу".
"Країна не просто недорозвинена, а й належить до поясу нестабільних держав", - додала експерт.
Крім того Шевцова підкреслила, що Росія перестала існувати як федеративна держава, бо не контролює частину своєї території – Північний Кавказ.
"Там виникли корупційні режими, які ще називають султаністськими. Москва сплачує їм данину, а вони встановлюють власні правила, нехтуючи російською конституцією. Можуть приїхати в столицю – і розстріляти з автоматів своїх противників, як це було недавно навпроти будівлі МЗС. Це свідчить про початок повільної, дуже болючої й драматичної агонії Російської Федерації", - пояснила вона.
Як Росії вийти зі стану паралічу Лілія Шевцова розповідає у новому номері журналу "Країна" № 39 (92) за 14 жовтня 2011 року.
Журнал можна купити у точках продажу преси за ціною 9 гривень.
Передплату на журнал "Країна" можна оформити у будь-якому поштовому відділенні України. Передплатний індекс - 37278. Вартість передплати на місяць — 28 грн.
Коментарі
2