Представник Константинопольского патріархату, архієпископ Тельміський Іов категорично заперечує твердження Московської церкви про вторгнення Вселенського патріархату на канонічну територію Росії. Навпаки, священослужитель вважає надання Україні автокефалії найоптимальнішим канонічним шляхом у подоланні церковного розколу.
"Стан розділення, який існує в Українській церкві вже майже 30 років, не є природнім. Тисячі православних парафій і мільйони вірних в Україні через цей розкол перебувають поза єдністю зі Вселенською православною церквою. Вони позбавлені найголовнішого – спасіння в лоні канонічної церкви. Це не може не викликати болю та занепокоєння у Матері-Церкви", - висловився владика Іов, пише glavcom.ua.
За словами служителя церкви, у Вселенському патріархаті ніколи молитовно не забували про український православний народ. Проте вважали, що внутрішніх сил і засобів вистачить для подолання суперечностей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вселенський патріарх визнав анафему Мазепи неканонічною
"Події після 2014-го яскраво засвідчують, що лише внутрішніми силами Православна церква в Україні не може самотужки подолати проблему розколу і об'єднатись. На заваді цьому стоять зовнішні політичні чинники і впливи. Зокрема, зі сторони сусідньої Російської держави. І для останньої найголовнішим є збереження через церкву свого політичного впливу в Україні", - сказав Іов.
Останні заяви Синоду Московського патріархату владика Іов прокоментував як відстоювання власних політичних амбіцій Москви.
"Заради амбіцій вони пішли на розрив зі Вселенським Православ'ям. Цей шлях сприяє розвитку розколу і схизми. Маємо надію, що це неканонічне рішення наших російських братів буде скасовано та діалог буде відновлено", - прокоментував священослужитель.
За словами представника Вселенського патріархату, Матір-Церква вважає своїм канонічним обов`язком захистити українську православну паству і надати автокефалію Україні.
Архієпископ Іов (Гечи) - доктор богослов'я, професор Інституту вищих досліджень у галузі православного богослов'я при Православному центрі Вселенського патріархату в Шамбезі (Швейцарія) і Паризького католицького університету (Франція), постійний представник Вселенського патріархату при Всесвітній раді церков у Женеві, співголова Об'єднаної міжнародної комісії з богословського діалогу між Православною та Римо-Католицькою церквами. З благословення Вселенського патріарха Варфоломія був одним із головних спікерів Святого і Великого Собору Православної Церкви на Криті 19-26 червня 2016-го. Володіє англійською, французькою, грецькою, українською, російською та італійською мовами. Глибоко знається на українській церковній історії. Докторську дисертацію захистив на тему "Літургійна реформа митрополита Киприяна Київського (1330-1406 рр.).
Коментарі
1