Ексклюзиви
пʼятниця, 20 березня 2009 15:12

Росія відмовилася від червоної зірки

Росія відмовилася від червоної зірки
Держдума 20 березня прийняла в другому читанні поправки до Повітряного кодексу Росії, замінивши червоні п"ятикутні зірки на аналогічні, облямовані синьою та білою смугами і червоною лінією по контуру.

Такі символи використовуватимуться як пізнавальні знаки на військових, прикордонних і літаках, що виконують мобілізаційно-оборонні завдання. Окрім цього, законодавці рекомендували використовувати російський триколор як знак державної приналежності на повітряних судах.

Згідно з оновленим текстом закону, дозволені до нанесення додаткові пізнавальні знаки - бортові номери, імена власні, товарні та геральдичні знаки, зареєстровані в установленому порядку уповноваженими органами. Порядок їхнього нанесення також визначається новою редакцією Повітряного кодексу Росії.

Це сприятиме популяризації державної символіки Росії

Нагадаємо, що в листопаді 2008 року Держдума відклала розгляд відповідного законопроекту, оскільки уряд не надав проект малюнка з новою авіаційною символікою. Депутати також не отримали пояснення з приводу того, в яку суму обійдеться перефарбовування російських літаків.

Ініціатором заміни червоних зірок стало Міністерство оборони Росії. На думку розробників законопроекту, це "сприятиме популяризації державної символіки Росії, вихованню патріотичних почуттів у громадян Росії та забезпечить законодавче регулювання використання символів для позначення державної приналежності повітряних судів".

Геральдичний знак у вигляді червоної зірки довгий час був символом Червоної Армії. Він також був присутній на прапорі та гербі СРСР, прапорах та гербах країн Варшавського договору й досі є одним з елементів прапора Озброєних сил РФ. Червона зірка використовується як державна та військова символіка в Китаї, В"єтнамі, Білорусі та інших країнах. У Радянському Союзі вона символізувала єдність світового пролетаріату всіх п"яти континентів.

За матеріалами РИА "Новости", Lenta.ru

Зараз ви читаєте новину «Росія відмовилася від червоної зірки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

4

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути